Piotr Margas

Dekorowanie światłem. Dodatkowe oświetlenie sali weselnej. Poradnik.

Witajcie. Wiosna można powiedzieć w pełni. Pierwsze kwiatki już się pokazały, a i zdjęć bocianów na facebooku też sporo. Jak zapewne zauważyliście dzień jest dłuższy więc można więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Wszystko dzięki temu, że słoneczko świeci dłużej. A słońce to przecież światło. I właśnie o oświetleniu będzie dzisiejszy poradnik. Dokładnie o oświetleniu, które może całkowicie odmienić Wasze wesele. Jakie to oświetlenie? Co nam daje?  Na co zwrócić uwagę wybierając firmę zajmującą się dekoracją światłem? O tym w dzisiejszym poradniku. Zapraszam.

 

dekoracja światłem sali weselnej

 

Dekoracja światłem sal weselnych.

     Termin dość świeży. Dekorowanie światłem pojawiało się na weselach niedawno, jakieś 3-4 lata temu. I na pewno przyjęło się już na dobre. Dodatkowe oświetlenie sali weselnej ma wiele zalet. Pierwsza to w znakomity sposób możecie odmienić każde pomieszczenie nie do poznania. Ledowe listwy w różnych kolorach podświetlające ściany i stoły pozwalają nadać niesamowitego klimatu na Waszej sali weselnej. Odpowiedni dobór kolorów i natężenia światła może wprowadzić niezapomniany nastój. Druga zaleta takiego oświetlenia to lepsze zdjęcia i filmy.

Wiem to ze swojego fotograficznego doświadczenia. Znacznie lepiej wyglądają zdjęcia z sali, która ma dodatkowe oświetlenie. Lepiej wygląda na zdjęciach jak coś „świeci”  w tle. Dzięki temu zdjęcia robi się atrakcyjniejsze kolorystycznie i estetycznie, bardziej przykuwają wzrok. Kolory także wpływają nasz nastrój, mimo że na weselach jest on zawsze bardzo dobry to może być jeszcze lepszy. Wiem niektórzy zapewne mają skojarzenie z dodatkowym oświetleniem jak ja kiedyś. Dla mnie kilka lat wstecz, dodatkowe oświetlenie to halogeny rozstawiane na statywach z różnymi kolorwymi filtrami dające tyle ciepła, że w zimę można ogrzać taką lampą sporo mieszkanie. W chwili obecnej wszystko się bardzo zminiaturyzowało i poprawiło technologicznie. Oświetlenie jest dyskretne, małe i bardzo estetyczne. I co najważniejsza nie emituje ciepła. Firmy, które zajmują się tym profesjonalnie zadbają o to żeby wszystko rozstawić w bezpieczny sposób. Dodatkowym światłem można zmienić oblicze nie tylko ścian, ale także stołów, sufitu, podłogi, okien. Zdarzyło mi się także fotografować wesela, gdzie dodatkowo oświetlona była sala weselna z zewnątrz. Do dodatkowego oświetlenia zaliczam także wszelkie świece i podgrzewacze, które wprowadzają ciekawy nastrój.

 

dekoracja sali weselnej

 

Dekoracja sali weselnej. Na co zwrócić uwagę.

     Sale weselne dekorowane są w przeróżny sposób (mowa tu o dekoracjach poza świetlnych). Czasami jest to zrobione naprawdę pięknie, ale późnym wieczorem okazuję się, że dekoracji nie widać.  Dodatkowego oświetlenia sprawdza się tu idealnie, podkreślając dekoracje. Firm dekorujących światłem na rynku jest cała masa. Po wpisaniu w google frazy „dekorowanie światłem” wyskoczy mam 7 albo nawet 8 zakładek do przejrzenia. Na pewno wśród tych firma znajdą się fachowcy, ale także naciągacze, którzy dysponują mało profesjonalnym sprzętem. Nie dajcie się złapać na niską cenę i mega promocję. A jaka jest cena za takie usługi oświetleniowe? Ja dobrze oświetlone sale widziałem już za 600-700 zł. Sprawa oczywista, im więcej chcemy oświetlić tym cena idzie w górę i może skończyć się na kilku tysiącach.  Ale moim zdaniem jest to dobra inwestycja. Inwestycja, którą podziwiać będą wszyscy Wasi goście.

      Idealnym rozwiązaniem dla Was, przy wyborze firmy dekorującej będą opinie Waszych znajomych, którzy są już po ślubie i korzystali z takich usług. Zapytajcie ich o doświadczenia, na pewno powiedzą Wam dużo ciekawych rzeczy. A jeśli widzieliście takie oświetlenie będąc na weselu u znajomych i Wam się spodobało spróbujcie dotrzeć do firmy, którą zajmowała się dekoracją.

    Po każdym „Poradniku Ślubnym” pojawiają się zapytania jaką firmę jestem w stanie polecić. Z całą pewnością, odnośnie dekorowania światłem, mogę polecić firmę, z którą nie raz miałem przyjemność współpracować. Firmę, która zajmuję się tym profesjonalnie od wielu lat. Paweł Brzoza bo o nim mowa. W kręgach ślubnych znany bardziej jako Zespół Magness z Kętrzyna. Paweł wysłucha Waszych oczekiwań i fachowo doradzi jakie będzie odpowiednie rozwiązanie udekorowania światłem Waszej sali. Na pewno zrobi to z wyczuciem. Bo nie sztuką jest napakować jak najwięcej świateł. Tylko rozstawić je tak aby tworzyły odpowiedni klimat. Z Pawłem miałem okazję współpracować nie tylko  przy okazji  wesel, ale także przy wielu koncertach takich gwiazd jak: Gienek Loska, Anna Maria Jopek, Anita Lipnicka, Krzysztof Kiliański, Kuba Badach i wielu innych. Kolejna zaleta Pawła to to, że przy dekoracji światłem myśli także o innych, szczególnie o fotografach i operatorach kamery. Konsultuję ze wszystkimi rozstawienie świateł i zawsze szuka złotego środka, aby sala była jak najlepiej oświetlona, a przy okazji oświetlenie nikomu nie przeszkadzało. Z Pawłem skontaktować się można na kilka sposobów. Strona www to www.zespolmagness.pl . Telefon +48 694 701 555 lub mail zespolmagness@wp.pl .

 

ile kosztuje dekoracja sali weselnej

 

Podsumowując:

dekoracja światłem na pewno odmieni niesamowicie Waszą sale weselną,

– dodatkowe oświetlenie sprawi, że klimat i nastrój na weselu będzie zupełnie inny-lepszy,

kolorowe oświetlenie idealnie sprawdza się także na zdjęciach, nadając im zupełnie innego wymiaru,

– każda wydana złotówka na dekorację światłem do doskonała inwestycja.

Mam nadzieje, że artykuł okazał się przydatny. Jeśli tak zostaw komentarz na dole:)  Jeśli chcesz o coś jeszcze zapytać, śmiało pisz na kontakt@piotrmargas.pl

Niebawem ruszamy także z cyklem poradników „Ekspert Radzi…” w którym m.in złotnicy,  fryzjerzy i wedding planerzy podpowiedzą Wam jak urządzić niesamowite wesele i uniknąć wpadek.

   

     Nie wiesz jaki bukiet ślubny wybrać, albo gdzie wykonać najlepszy makijaż ślubny? Jeśli chcesz porozmawiać na tematy ślubne, serdecznie zapraszam do grupy “Poradnik Ślubny” na facebooku http://on.fb.me/1CkS80d . Tu znajdziesz opinie osób, które są już po ślubie, a także fachowe porady firm z branży ślubnej. Dołącz do nas, zapraszamy.

Komentarze