Piotr Margas

Etui na Karty Pamięci – TEST – LOWEPRO S&F Memory Wallet 20 i HAMA

      Witajcie. Nie wiem jak u Was, ale karty pamięci to mój odwieczny problem. I nie rzecz w tym, że trafiają mi się wadliwe. Ale po prostu, nie znalazłem jeszcze idealnego rozwiązania, aby je wszystkie trzymać w jednym miejscu. Aż do pewne pięknego kwietniowego dnia, kiedy szukałem książki na stronie Empiku. Podczas szukania niechcący trafiłem na produkty Lowepro,(które nawet nie wiedziałem, że są w ofercie Empiku). Jak już trafiłem pomyślałem, zobaczę co nowego w torbach i plecakach fotograficznych. I o to mym oczom ukazało się coś czego potrzebowałem od zawsze. W idealnej wersji. Etui na karty pamięci. Na 12 kart. ołłłł jeeeee ! 

 

etui na karty pamięci etui na karty pamięci

 

LOWEPRO S&F Memory Wallet 20 – czyli moje małe marzenie.

       Jeśli jesteś fotografem ( np ślubnym) to wiesz, że kart nie ubywa, raczej przybywa. Aparaty robią coraz większe pliki, więc co to jest na dzień dzisiejszy 8gb, co to jest nawet 32 gb, phiii. Ja osobiście z magazynowaniem, kart zawsze miałem problem. Kiedyś SanDisk dostarczał z kartą plastikowe pudełko, chroniące kartę pamięci, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ale to raczej nic nie zmieniało i nie prowadziło do normalności w przechowywaniu kart. Ja osobiście robiłem tak. Karty puste były w sakwie pasa biodrowego, karty pełne są w torbie. Tak było od lat. Ale pasa i torby nie nosze razem. Dlatego pełne karty trafiały najpierw do spodni. Dopiero później do torby, jak byłem w jej pobliżu. Logistycznie rozwiązanie najlepsze z możliwych. Nieprawdaż? A ile pomyłek zaliczyłem w ferworze reportażowej walki. 

Kupno Lowe pro S&F Memory Wallet 20 to jedna z najmniejszych gabarytowo inwestycji, ale ogromnie cenna. Etui jest niewielkich rozmiarów ma około 56x32x123mm. Kolor jak widać na zdjęciu. Użyte materiały nylon i poliester. Wykonanie jak zwykle od Lowepro na dużą 5 z plusem. Etui pomieści 12 kart CF. Karty SD można pakować po dwie w każdej komorze. Trochę zachodzą wtedy jedna na drugą, ale dzięki temu możemy zmieścić ich więcej. Karty są chowane za materiałem z gumy więc wkładanie i wyjmowanie kart nie sprawia najmniejszego problemu. Etui jest małe i wygodne. Zmieści się w kieszeni. Całość przypomina szkolny piórnik, który można zaczepić także do pasa biodrowego gdyż w zestawie jest sznurek widoczny na zdjęciach. Koszt w Empiku około 67 zł. 

 

etui na karty pamięci etui na karty pamięci

 

Etui na karty pamięci od HAMA.

       Przy okazji kupna etui od Lowepro, jak to w zwyczaju sklepów internetowych, ukazało mi się również magiczna podpowiedź „Zobacz także”. No i zobaczyłem, kolejne cudeńko na karty. Tym razem od HAMA ( lubię tego producenta – to nie tylko moja opinia- bo robi niezawodne czytniki kart pamięci. Ja swój mam już 7 lat i nigdy, żadnych problemów nie było). Produkt nie jest jakoś specjalnie nazwany przez producenta. W sklepach widnieje po prostu jako „Etui na karty pamięci HAMA”. Etui wykonane jest z materiału skóropodobnego. Do jakości wykonania nie ma co się przyczepić. Produkt pomieści 4 karty CF lub SD. Jest wielkości (prawie) karty płatniczej. Łatwo się zmieści nawet w kieszeni. Wygląda elegancko, taki portfel na karty pamięci. Idealna alternatywa dla Lowepro, jeśli chcemy zabrać mniej kart. Do kart jest łatwy dostęp, całość zapinana na rzep. Koszt w Empiku około 10 zł.  

 

etui na karty pamięci etui na karty pamięci

 

Podsumowując:

– zarówno etui Lowepro jak i HAMA małe i łatwe w użyciu,

dobrze wykonane,

mieszczą się w kieszeni,

– Lowepro pomieści 12 kart CF

 

Komentarze