Piotr Margas

Pomysł na prezent ślubny. Poradnik

 

      Witajcie. Dzisiejszy poradnik ślubny kieruję do wszystkich. Do małych, dużych, kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj adresatami byli przyszli nowożeńcy. Dziś mała zmiana. Dlaczego? Ano dlatego, że każdy z nas będzie miał przyjemność, zapewne jeszcze nie raz, być na przyjęciu ślubnym. Każdy z nas stanie także przed dylematem. Jaki prezent kupić dla państwa młodych? Może dać kopertę a w niej plik banknotów? Kolejne pytanie jak duży ma to być plik? Są też tacy, którzy parze młodej chcą „podarować” fotografa w ramach prezentu ślubnego. Oczywiście nie jest to prezent na zawsze, który można zabrać do domu. Fotograf ma być odpowiedzialny za wykonanie reportażu ślubnego 🙂 Dziś podpowiem czy fotograf to dobry prezent? Kiedy  będzie udaną niespodzianką a kiedy nie? Jak się zabrać za organizowanie takiego prezentu aby uniknąć wpadki w dniu ślubu? O tym wszystkim opowiem w dalszej części. Zapraszam.

 

atrkacje i prezeny ślubne

 

Fotograf ślubny prezentem ślubnym?

    Inspiracja na ten wpis z życia wzięta. Dosłownie bo: po pierwsze – coraz więcej zapytań o rezerwację terminu ślubnego pojawia się od sióstr, braci, znajomych, rodziców. To właśnie te osoby czyli najbliżsi chcą podarować fotografa jak prezent dla państwa młodych. Po drugie – autentyczna sytuacja z minionego sezonu ślubnego, która mnie spotkała. Akurat nie dotyczyły ona bezpośrednio mnie, a kamerzysty, ale sytuację można odwrócić.

     Przed każdym ślubem wszystkie moje pary wypytuję o każdy szczegół, związany z uroczystościami ślubnymi. Lubię wiedzieć dużo nie z tytułu, że jestem ciekawski, lub piszę pamiętnik, tylko dlatego, aby mieć pełne rozeznanie co będzie ważne a co jeszcze ważniejsze w dniu ślubu ( tak na marginesie dla przyszłych nowożeńców, którzy to czytają, napiszcie szczegółowy plan wesela na kartce – godzina, opis. Skserujcie kilka razy i wręczajcie dla wszystkich, którzy będą Was pytali co, jak, gdzie i o której. Uwierzcie mi, zaoszczędzicie mnóstwo energii na tłumaczenia każdemu z osobna. ). I tak było w tym przypadku. Pytałem swoją parę m.in czy będzie kamerzysta, ilu ich będzie, czy będą filmowali cały dzień itp. Moja para stwierdziła, że nie przepadają za filmami ślubnymi, nie lubią siebie oglądać w „ruchomych obrazach” więc kamerzysty nie będzie. Odnotowałem w kalendarzu. Przyszedł dzień wesela. Jadę do Pani młodej po fryzjerze. Przyjeżdżam,  pani młodej nie ma jeszcze w domu, ale jest kamerzysta. Trochę się zdziwiłem, ale w sumie rozmawiałem z młodymi dwa tygodnie wcześniej więc coś się mogło pozmieniać. No nic stoimy, rozmawiamy, czekamy na młodą. Pani młoda przyszła. Zdziwienie podobne do mojego jak zobaczyła kamerzystę. Sytuacja zrobiła się niezręczna. Podsumowując w skrócie, kamerzysta okazała się prezentem od rodziców. Jak łatwo się domyślić nietrafionym. Młoda kategorycznie nie zgodziła się na jego uczestnictwo podczas ślubu i wesela. Po długich namowach jednak zmieniła zdanie. Kamerzysta został, ale mógł tylko filmować gości weselnych.

 

atrkacje na wesele

 

Fotograf dobrym prezentem ślubnym.

     Jak wynika z powyższej historyjki kamerzysta nie był mile widziany. Powstała sytuacja niezręczna i nerwowa, dla pani młodej, rodziców i kamerzysty. Co zrobić aby takiej sytuacji uniknąć? Na weselu zawsze jest ktoś kto uroczystości ślubne rejestruje, kamerzysta lub fotograf. Zdarza się, że są też oboje. Jeśli chcecie aby fotograf i jego reportaż był waszym prezentem ślubnym dla pary młodej musicie podjąć kilka działań aby upewnić się czy będzie to sprawdzony prezent. Jednym z nich jest zapytanie przyszłych małżonków wprost czy przewidują fotografa na swoich uroczystościach. Jeśli tak, to zaproponujcie, że chcecie fotografa „podarować” im jako prezent ślubny. Na pewno się ucieszą.

     A fotograf niespodzianka? To jest złe i dobre wyjście. Złe wtedy jeśli wybierze się przypadkowego fotografa na zasadzie żeby był. Każdy fotograf reprezentuję inny styl, który może spodobać się dla pary młodej albo i nie. A co jak fotograf przyjdzie w dresach, swetrze i sandałach ? To trochę będziecie się wstydzić za prezent. Fotograf niespodzianka to dobre wyjście jeśli gdzieś podczas rozmów z przyszłymi nowożeńcami wychwycicie jakiego fotografa by chcieli i do jakiego planują się odezwać. Wtedy ich uprzedzacie i rezerwujecie termin. Jakiś czas temu byłem właśnie takim fotografem-prezentem. Znajomi pary młodej „wyłapali” podczas luźnych rozmów, że ja jestem obiektem zainteresowań i zarezerwowali u mnie termin. Ta para później do mnie pisała zapytanie o możliwość fotografowania ślubu i wesela. Ja wcześniej uprzedzony, napisałem prawdę czyli, że termin mam zajęty. Wybrali innego fotografa, którego typowali jako drugiego po mnie ( tak na marginesie mojego dobrego kolegę). Co to było za zdziwienie kiedy przyjechałem do Olsztyna do domu Pani Młodej i przedstawiłem się, że ja to ja Piotr Margas prezent od znajomych i przyjaciół. Filigranowa pani młoda z radości, prawie podniosła mnie do sufitu ( a do najlżejszych nie należę). Wyszło na to, że byłem doskonałym prezentem. A młodzi mieli po ślubie mnóstwo zdjęć od mojego kolegi i od prezentu czyli ode mnie.

Podsumowując:

fotograf i jego reportaż to doskonały prezent ślubny,

– ale żeby był doskonały zadbajcie o kilka rzeczy,

– powiedzcie dla młodych wprost, że przewidujecie jako prezent ślubnyfotografa,

– albo „wyłapcie” podczas rozmów jaki fotograf jest obiektem zainteresowań,

– bez upewnienia się który fotograf jest mile widziany, fotograf niespodzianka to może być prezentowa katastrofa.

     Nie wiesz jaki bukiet ślubny wybrać, albo gdzie wykonać najlepszy makijaż ślubny? Jeśli chcesz porozmawiać na tematy ślubne, serdecznie zapraszam do grupy „Poradnik Ślubny” na facebooku http://on.fb.me/1CkS80d . Tu znajdziesz opinie osób, które są już po ślubie, a także fachowe porady firm z branży ślubnej. Dołącz do nas, zapraszamy.

Mam nadzieje, że artykuł okazał się przydatny. Jeśli tak zostaw komentarz na dole:)  Jeśli chcesz o coś jeszcze zapytać, śmiało pisz na kontakt@piotrmargas.pl

Wkrótce ukaże się kolejny wpis z cyklu “Poradnik Ślubny”. Do zobaczenia

 

Komentarze