Piotr Margas

Ślub w plenerze – od marca 2015 będzie to prostsze.

 

    Wiadomość o tyle znakomita (z perspektywy fotografa), gdyż śluby plenerowe należą do moich ulubionych. Wszystko zmieni się dzięki ustawie, która wejdzie w życie 1 marca 2015r. Tylko się cieszyć. Ale czy dzięki temu przybędzie ślubów na świeżym powietrzu ? Czy pary nowożeńców zrezygnują z pomieszczeń urzędu stanu cywilnego na rzecz bajkowych krajobrazów? Uważam, że tak, (choć słyszy się tu i ówdzie, że mimo zmian w prawie, urzędnicy nadal robią problemy) najbliższy sezon 2015-2016 pokaże, jakie praktyczne zastosowanie mają zmiany w ustawie.

 

organizacja wesela porady

 

    Organizując ślub w plenerze warto zwrócić uwagę na naszą strefę klimatyczną. Ślub plenerowy w lipcu i sierpniu może odbyć się przy doskonałej pogodzie. Jednak nie zawsze, ponieważ wakacje jeśli są upalne pojawiają się często burze. Dlatego trzeba mieć zawsze „wyjście awaryjne”. W prawdzie nigdy nie organizowałem  ślubu plenerowego, ale na wielu bywałem i z doświadczenia wiem, że plan B jest zawsze w postaci ładnego namiotu, który mógłby ochronić gości weselnych przed deszczem. W chwili obecnej namioty ślubne są na tyle piękne i duże, że warto z nich skorzystać. Nie trzeba się obawiać, że będziecie tańczyli i stali na trawie, są montowane specjalne parkiety, oświetlenie czasami jest lepsze niż na salach weselnych. Miałem przyjemność być kiedyś na weselu plenerowym w październiku, w dzień było ciepło jednak wieczór przywitał gości chłodem. Nie było powodów do obaw. Namioty mają doskonałe ogrzewanie. Wesele w takiej sali namiotowej niczym nie odbiega od normalnej sali bankietowej. Jednakże sali weselnej nigdzie nie przeniesiemy, w przypadku namiotów, możemy postawić i zorganizować wesele prawie wszędzie gdzie chcemy.

 

poradnik ślubny

    

Wesele w plenerze zrobić można prawie wszędzie a jak jest ze ślubem? Według ustawy, które wejdzie w życie 1 marca: „wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa zapewnia zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński„. Także wszyscy, którzy planowali przysięgę małżeńska pod wodą, lub skacząc na spadochronie zapewne będą musieli jeszcze trochę poczekać. 

 

wesele w plenerze

    

Według mnie organizacja ślubu w plenerze wymaga trochę więcej przygotowań niż tradycyjne uroczystości w urzędzie stanu cywilnego. Dlatego warto skorzystać z porad osób które się na tym znają i zajmuję się tym na co dzień. Mowa tu o wedding planerach, których porady są bezcenne. Na rynku firm doradczych jest sporo, zawsze warto poczytać opinie i referencje takiej firmy, a także spotkać się by omówić wszystkie szczegóły. Osobiście polecam Ślubną Pracownię i Panią Marzenę Ramotowską.

     Nie wiesz jaki bukiet ślubny wybrać, albo gdzie wykonać najlepszy makijaż ślubny? Jeśli chcesz porozmawiać na tematy ślubne, serdecznie zapraszam do grupy „Poradnik Ślubny” na facebooku http://on.fb.me/1CkS80d . Tu znajdziesz opinie osób, które są już po ślubie, a także fachowe porady firm z branży ślubnej. Dołącz do nas, zapraszamy.

     Chcesz dowiedzieć się więcej o ślubach w plenerze? Jak wyglądają one z mojego fotograficznego doświadczenia? A może szukasz fotografa, który w niebanalny sposób uwieczni Twój wyjątkowy, plenerowy ślub? Napisz śmiało już teraz na kontakt@piotrmargas.pl lub zadzwoń +48 663 803 629

 

ślub w plenerze gdzie

 

Komentarze