Piotr Margas

Kategoria: poradnik ślubny

Dekorowanie światłem. Dodatkowe oświetlenie sali weselnej. Poradnik.

poradnik ślubny

Witajcie. Wiosna można powiedzieć w pełni. Pierwsze kwiatki już się pokazały, a i zdjęć bocianów na facebooku też sporo. Jak zapewne zauważyliście dzień jest dłuższy więc można więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Wszystko dzięki temu, że słoneczko świeci dłużej. A słońce to przecież światło. I właśnie o oświetleniu będzie dzisiejszy poradnik. Dokładnie o oświetleniu, które może całkowicie odmienić Wasze wesele. Jakie to oświetlenie? Co nam daje?  Na co zwrócić uwagę wybierając firmę zajmującą się dekoracją światłem? O tym w dzisiejszym poradniku. Zapraszam.

Pomysł na prezent ślubny. Poradnik

poradnik ślubny

 

      Witajcie. Dzisiejszy poradnik ślubny kieruję do wszystkich. Do małych, dużych, kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj adresatami byli przyszli nowożeńcy. Dziś mała zmiana. Dlaczego? Ano dlatego, że każdy z nas będzie miał przyjemność, zapewne jeszcze nie raz, być na przyjęciu ślubnym. Każdy z nas stanie także przed dylematem. Jaki prezent kupić dla państwa młodych? Może dać kopertę a w niej plik banknotów? Kolejne pytanie jak duży ma to być plik? Są też tacy, którzy parze młodej chcą „podarować” fotografa w ramach prezentu ślubnego. Oczywiście nie jest to prezent na zawsze, który można zabrać do domu. Fotograf ma być odpowiedzialny za wykonanie reportażu ślubnego 🙂 Dziś podpowiem czy fotograf to dobry prezent? Kiedy  będzie udaną niespodzianką a kiedy nie? Jak się zabrać za organizowanie takiego prezentu aby uniknąć wpadki w dniu ślubu? O tym wszystkim opowiem w dalszej części. Zapraszam.

Kamerzysta na ślub i wesele. Praktyczny poradnik.

poradnik ślubny

Witajcie. Organizacja ślubu i wesela to ciągłe wybory. Kolejny dylemat przed, którym stoją przyszli nowożeńcy to kamerzysta – filmowiec czy też operator kamery-aparatu. (Ja będę używał określenia filmowiec-filmowcy). Najczęściej padające pytanie to czy w ogóle inwestować w film z wesela ? Czy film i zdjęcia czy tylko zdjęcia albo tylko film?  Co lepsze ? Gdzie szukać dobrych filmowców? I na co zwrócić uwagę? Dziś te wszystkie tematy poruszymy w poradniku. Zapraszam do lektury.

Ślub w plenerze – od marca 2015 będzie to prostsze.

poradnik ślubny

 

    Wiadomość o tyle znakomita (z perspektywy fotografa), gdyż śluby plenerowe należą do moich ulubionych. Wszystko zmieni się dzięki ustawie, która wejdzie w życie 1 marca 2015r. Tylko się cieszyć. Ale czy dzięki temu przybędzie ślubów na świeżym powietrzu ? Czy pary nowożeńców zrezygnują z pomieszczeń urzędu stanu cywilnego na rzecz bajkowych krajobrazów? Uważam, że tak, (choć słyszy się tu i ówdzie, że mimo zmian w prawie, urzędnicy nadal robią problemy) najbliższy sezon 2015-2016 pokaże, jakie praktyczne zastosowanie mają zmiany w ustawie.

Sekret udanego Ślubu cz.1. Czyli 5 bezcennych porad jak wybrać Fotografa Ślubnego – Musisz to koniecznie przeczytać.

poradnik ślubny / wybór fotografa ślubnego

Drodzy Moi,
Coraz częściej jak do mnie piszecie i Wasz termin mam już zajęty, pytacie czy kogoś polecę. Jakiego wyboru dokonać, na co zwracać uwagę wybierając fotografa. Dlatego wychodząc naprzeciw, dziś będzie o fotografii ślubnej dokładniej o osobie, która ją wykonuje czyli o fotografie. Jak go wybrać, gdzie szukać? Na te inne pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.
Organizacja ślubu to ciągłe wybory. Od koloru wystroju sali po suknie ślubną i tort weselny. Przychodzi też pora na wybór fotografa. Dziś pomogę Wam, aby był to wybór łatwiejszy i od razu trafny. Ale za nim przejdziemy do konkretów, krótki apel, gdyż lawinowo dostaje zapytania czy poprawiam zdjęcia ślubne.