Piotr Margas

Kategoria: warsztaty fotograficzne

Etui na Karty Pamięci – TEST – LOWEPRO S&F Memory Wallet 20 i HAMA

warsztaty fotograficzne

      Witajcie. Nie wiem jak u Was, ale karty pamięci to mój odwieczny problem. I nie rzecz w tym, że trafiają mi się wadliwe. Ale po prostu, nie znalazłem jeszcze idealnego rozwiązania, aby je wszystkie trzymać w jednym miejscu. Aż do pewne pięknego kwietniowego dnia, kiedy szukałem książki na stronie Empiku. Podczas szukania niechcący trafiłem na produkty Lowepro,(które nawet nie wiedziałem, że są w ofercie Empiku). Jak już trafiłem pomyślałem, zobaczę co nowego w torbach i plecakach fotograficznych. I o to mym oczom ukazało się coś czego potrzebowałem od zawsze. W idealnej wersji. Etui na karty pamięci. Na 12 kart. ołłłł jeeeee ! 

EasyCover silikonowa osłona na aparat – Nikon D810 – TEST

silikonowa zbroja na nikona D810 / warsztaty fotograficzne

Witajcie. Dziś o urządzeniu – produkcie – rzeczy bardzo przydatnej. Nie ukrywam jednak, że zanim zamówiłem, przeszedłem przez dość długie pasmo przemyśleń. Czy faktycznie potrzebna taka osłona? Czy będzie dobrze trzymało się aparat? Co w sytuacji kiedy spoci się ręka? Czy będę musiał po 3 razy wciskać przycisk aż załapie? Przetestowałem. Odpowiem na wszystkie wątpliwości poniżej.

Bardzo subiektywy test 50-ątek. Czyli dlaczego warto mieć w torbie obiektyw 50mm – test, poradnik

tani stałoogniskowy obiektyw / warsztaty fotograficzne

      Witajcie. Macie tak czasami, że czegoś szukacie i zamiast szukanej rzeczy znajdujcie zupełnie coś innego? Coś co Was równie cieszy? Zakładam, że tak. Ja też miewam takie sytuacje, a jedna z nich miała miejsce właśnie dziś. Zgubił mi się przedni dekielek od obiektywu 24-70 dlatego ruszyłem na poszukiwania. Przeszukałem wszystkie torby, zakamarki i schowki dekielek się nie znalazł. Podejrzewam, że zgubiłem go na którymś reportażu. Ale znalazłem coś równie cennego. Tym czymś był Helios 50 mm f/2.0. Nie widziałem go 2 lata – może nawet więcej. Ucieszyłem się niczym dziecko, podpiąłem pod Nikona D810, wziąłem Gucia i poszliśmy w plener. Co działo się później możecie zobaczyć na zdjęciach.

Tablet graficzny One by Wacom M dla fotografów – poradnik + test

warsztaty fotograficzne

       O tym że zdjęcia warto obrabiać pisałem w poprzednim poradniku, kto nie czytał zapraszam TUTAJ. Każdy ma różne preferencje odnośnie obróbki. Niektórzy obrabiają w Lightroom-ie inni w ACR i później w Photoshopie. Są też inne programy typu Corel i Capture 1. Czas obróbki to też indywidualna kwestia. Szkół jest kilka. Jedni wolą posiedzieć dłużej nad zdjęciem, dokładniej poprawić je kolorystycznie. Inni podciągną delikatnie kontrast i nasycenie i po wszystkim. Każdy robi to po swojemu. Ważne aby obróbka była przyjemna, sprawiała nam mnóstwo radości i efekt końcowy był dla nas satysfakcjonujący. Aby ułatwić sobie pracę podczas obróbki warto korzystać z wielu udogodnień. Mowa tu o gotowych akcjach przyśpieszających edycję zdjęcia, a także skrótach klawiszowych, które pomogą obrobić zdjęcie szybciej. Ale są też inne „wspomagacze”. Mam na myśli tablety graficzne. To właśnie jeden z nich weźmiemy dziś pod lupę.

Nikon D700 vs Nikon D810 – test, zdjęcia, opinie

porównanie Nikon D700 i Nikon D810 / warsztaty fotograficzne

      Witajcie. Na początku uprzedzam. Jeśli ktoś szuka testu sprzętowego, szybkości klatek, porównywania czułości iso, szumów i innych technicznych kwestii będzie zawiedziony. Ten test zupełnie nie o tym. Mój dzisiejszy wpis to raczej praktyczne odczucia z codziennych wspólnych chwil z tymi aparatami. W tekst wplecione są zdjęcia z Nikona D810 po lekkiej obróbce. Jeśli ktoś ma ochotę na RAW-y proszę śmiało pisać na kontakt@piotrmargas.pl

Dlaczego obróbka zdjęć jest taka ważna? Poradnik.

warsztaty fotograficzne

   Kiedyś usłyszałem od mojego kolegi fotografa, że obróbka zdjęć jest ważniejsza niż same zrobienie zdjęcia, kadr, moment wciśnięcia spustu migawki itp. Do końca nie mogę się z tym zgodzić, ale jedno jest pewne, obróbka jest bardzo ważna. Kiedyś było to wywoływanie zdjęć w ciemni, obecnie wywołuję się na komputerze przy pomocy różnych programów. Od czego zacząć obróbkę zdjęć? Dlaczego jest ona tak ważna? Jak się jej nauczyć? Na te wszystkie pytania odpowiedzieć znajdziecie poniżej.

Warsztaty Fotograficzne – podstawy fotografii, obróbka zdjęć, fotografia ślubna

warsztaty fotograficzne

    Witajcie. Osoby, które na bieżąco śledzą moją stronę, bloga, i facebooka , zapewne zauważyły, że całkiem niedawno ruszyły Warsztaty Fotograficzne, które prowadzę osobiście. Informacja o tym dość szybko się rozeszła i posypała się lawina pytań. Z racji, że lubię z Wami korespondować każdy powinien otrzymać odpowiedź. Jeśli kogoś mail został bez odpowiedzi proszę o sprawdzenie folderu „spam” a jeśli tam też nic nie będzie, napiszcie proszę jeszcze raz. O warsztatach można mówić i pisać długo. Żeby nie zajmować Waszego cennego czasu,  dziś skupimy się na kwestiach najważniejszych czyli na tych, o które najczęściej pytacie w wiadomościach. Jak przebiegają warsztaty? Do kogo są skierowane? Ile czasu trwają ? I jak uzyskać darmowe porady fotograficzne? O tym w dzisiejszym wpisie. Zapraszam.